Wycieczka nad morze

W dniach 13-15 maja 2024 r. uczniowie z klas 4-7 przebywali na wycieczce krajoznawczej. Uczestnicy zwiedzili fragment polskiego wybrzeża na trasie Gdańsk – Sopot – Półwysep Helski – Malbork. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały pani Elżbieta Kita, pani Aleksandra Biegańska oraz pani Aneta Pierzyna. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Westerplatte – symbol wybuchu II Wojny Światowej, a pani przewodnik przedstawiła krótką historię tego miejsca. Kolejnym punktem programu było molo w Sopocie – najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Chłapowa, gdzie znajdowało się miejsce noclegowe. Po obiadokolacji udaliśmy się na spacer brzegiem morza. Kolejnego dnia zaplanowana była całodniowa wycieczka na Półwysep Helski. Uczniowie zwiedzili tam latarnię morską oraz odbyli rejs statkiem. Oczywiście nie mogło też zabraknąć plażowania. Po powrocie do Chłapowa i obiadokolacji poszli na miejscową plażę. Ostatniego dnia pobytu zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku. Jest to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Wrażenie robi nie tylko ogrom budowli, ale też detale architektoniczne i jego historia. Był to ostatni punkt wycieczki. Wszyscy pełni wrażeń udali się w drogę powrotną do Osjakowa.

Skip to content