Wycieczka do Warszawy

Od wizyty na Stadionie Narodowym rozpoczęli wycieczkę do Warszawy uczniowie z klasy 3a, 3b i 4b w dniu 15 października 2021 r. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: pani Irena Ciania, pani Magdalena Kowalczyk i pani Elżbieta Kita. Uczestnicy wycieczki wspólnie z przewodnikiem przeszli trasę „Piłkarskie emocje”. Trasa ta obejmuje zwiedzanie trybuny dolnej, strefy zawodniczej, szatni polskiej reprezentacji, pomieszczenia odnowy biologicznej, sali kinowej, gdzie odbywają się konferencje polskiej drużyny, centrum prasowego, czyli miejsca pracy dziennikarzy oraz płyty boiska.
Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć m.in. Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, Stare Miasto ze słynną Warszawską Syrenką. Chwila zadumy była także pod Pomnikiem Małego Powstańca.
Ostatnim punktem programu była nauka i zabawa w Centrum Nauki Kopernik. Eksponaty, które tam się znajdują są nie tylko ambitne i kształcące, ale także przystępne i niezwykle wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, testowanie, popełnianie błędów. Można było zobaczyć także wystawę Rowery – interaktywne eksponaty, jak i wyjątkowa kolekcja jedno- i wielośladów – od tych najstarszych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design.
Wycieczka dostarczyła mnóstwa wrażeń i emocji, zintegrowała uczniów i na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Skip to content