Wycieczka do piekarni

W dniu 31 stycznia 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z p. Ireną Cianią i p. Agnieszką Kukuł odwiedziły piekarnię. Właściciel piekarni – p. Julian Szuster bardzo serdecznie przywitał naszych uczniów. Wycieczka do piekarni pozwoliła na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Pan Julian oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni i poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Ciekawość   dzieci  wzbudziły ogromne piece do wypiekania chleba. Dowiedziały się, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Nasi najmłodsi uczniowie mieli także możliwość ugniatania i formowania ciasta, z którego wykonały rogaliki. Po upieczeniu zabrały je do domu.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Dodaj komentarz

Skip to content