Wycieczka do masarni

W dniu 28 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach projektu „Poznajemy zawody – rodzic w roli eksperta”, wybrały się ze swoimi wychowawczyniami do Zakładu Masarskiego „U Jacka”, którego właścicielem jest pan Jacek Podgórniak. Wycieczka do masarni pozwoliła na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstają różnego rodzaju wędliny. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy rzeźnika. Pan Jacek oprowadzał nas po najważniejszych pomieszczeniach masarni ciekawie opowiadając o swojej pracy. Byliśmy świadkami jak rzeźnicy trybują mięso, robią wędliny, w jaki sposób i czym wędzi się kiełbasę. Dzieci miały możliwość zobaczyć jakiego rodzaju wędliny można zrobić z mięsa wieprzowego. Dzięki hojności pana Jacka przedszkolaki mogły spróbować kiełbaski prosto z wędzarni. Ponieważ pan Jacek Podgórniak znany jest z życzliwości, stąd też i my, na powrotną drogę do szkoły, zostaliśmy sowicie zaopatrzeni w białą kiełbaskę oraz przepyszne kanapki z szynką. Jeszcze raz dziękujemy właścicielowi masarni za okazaną życzliwość i wielkie serce.

Skip to content