Wycieczka do Łodzi

23 lutego 2023 r. uczniowie z klasy 7, 6A oraz 4B pod opieką p. Anny Dury-Gędek, p. Pauliny Radwańskiej i p. Piotra Sarowskiego udali się do na wycieczkę do Łodzi. Celem podróży było kino Cinema City mieszczące się w galerii Manufaktura oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.
Uczniowie razem z opiekunami wyruszyli spod budynku szkoły na ul. Wieluńskiej punktualnie o godzinie 7.30. Po półtoragodzinnej podróży cel został osiągnięty. Uczestnicy obejrzeli seans „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Forma i treść filmu przypadły wszystkim do gustu i wprawiły w doskonały nastrój. Oprócz walorów humorystycznych, obejrzany film prezentował również ponadczasowe wartości, takie jak walka dobra ze złem, poszukiwanie sensu życia oraz przyjaźń i poświęcenie się w imię dobra, nawet za cenę własnych marzeń.
Po opuszczeniu sali kinowej wszyscy udali się na posiłek do restauracji mieszczących się w galerii. Następnie po uczcie estetycznej i kulinarnej, uczestnicy udali się w dalszą podróż do Centrum Nauki i Techniki EC1, aby zaspokoić głód wiedzy. Centrum to nowoczesny kompleks edukacyjny, który w zupełnie nowej formie przybliża zwiedzającym zagadnienia z dziedziny nauki, m.in. jak powstaje prąd elektryczny. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoliło prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Multimedialne elementy wystawy zaskoczyły i zachwyciły uczniów. Niezapomnianym przeżyciem było obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri. Po zapoznaniu się z ekspozycją uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny w Kinie Sferycznym. To niezwykłe kino mieści się w srebrzystej kuli w miejscu, w którym historycznie zainstalowany był drugi turbogenerator stuletniej Elektrowni Łódzkiej. Kula mieści dziesięciometrowy ekran sferyczny i może w niej przebywać jednocześnie do 44 widzów plus obsługa. Do wyświetlania obrazu na kopule używanych jest pięć projektorów Barco F50 o jasności 5500 lumenów każdy i kontraście rzędu 5300:1. Obraz ma rozdzielczość 4K a za trójwymiarowość odpowiada system Active 3D. Film, który został zaprezentowany, dotyczył Kosmosu. Uczniowie mogli się udać w najodleglejsze rubieże naszej galaktyki, a nawet jeszcze dalej. Seans dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Po zakończonym zwiedzaniu Centrum uczniowie mieli czas na zakup pamiątek. O godzinie 15.30 wyruszono w podróż powrotną do Osjakowa. Na miejsce wszyscy bezpiecznie dotarli o godzinie 17.15.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie doświadczyli wielu niezapomnianych przeżyć, przekonując się jednocześnie, że nauka poprzez zabawę i doświadczenie to niezwykle efektywny sposób na zdobywanie wiedzy.

Skip to content