Wycieczka do Częstochowy

22 listopada 2018r. uczniowie klas IV wraz z wychowawczyniami – panią Magdaleną Betką, panią Karoliną Kempą, panią Dorotą Gadomską oraz panią Iwoną Bereś wzięli udział w wycieczce do Częstochowy. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Adama Mickiewicza i udział w spektaklu pt. „Roszpunka”. Historię głównej bohaterki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wyglądało inaczej. Czarownica chciała oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie mógł zapewnić jej wygranej. Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę to tylko początek zmian w bajce. Okazało się bowiem, że ojciec Roszpunki był sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafił przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnęła się nawet przed oszustwem. Na szczęście miłość i tutaj w końcu zwyciężyła.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zjedli obfity posiłek w restauracji McDonalds.

Dodaj komentarz

Skip to content