Wspomnienie o Janie Pawle II

16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: „Habemus papam!”. Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. 18 października 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Świętego Jana Pawła II. Ojciec Święty Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Jednym słowem promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. Z nauczania papieskiego, dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły wybrali niektóre przesłania skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli i przedstawili je w montażu słowno-muzycznym. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej. Dzisiejsze spotkanie przygotował ks. Marcin Kręciwilk, za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Ewa Drewicz, dekoracja powstała pod kierunkiem pani Anety Pierzyny.

Dodaj komentarz