Warsztaty w GOK-u

12 i 26 lutego 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osjakowie odbyły się kolejne zajęcia z rękodzieła ludowego w ramach innowacji pedagogicznej „Poznaję i kultywuję sztukę ludową regionu w którym mieszkam”. Warsztaty prowadziły twórczynie ludowe: pani Teresa Nawojska, pani Genowefa Borek oraz pani Lidia Tyka. Uczestniczki pod czujnym okiem prowadzących doskonaliły sztukę wykonywania kwiatów z papierowych serwetek, a także poznawały tajniki haftu krzyżykowego. Początki były trudne, jednak dziewczęta wytrwale ćwiczyły i w końcu wszystkie sprawnie posługiwały się igłą i nitką. Po ćwiczeniach uczennice rozpoczęły wyszywanie serwetek, które będą kontynuowały podczas kolejnego spotkania.
Gorąco dziękujemy pani Teresie, pani Genowefie oraz pani Lidii za poświęcony czas i przekazaną wiedzę i umiejętności.

Skip to content