Warsztaty pieczenia pizzy

Dzięki uprzejmości pizzerii „Roma” w Osjakowie nasze przedszkolaki zostały zaproszone na warsztaty kulinarne pieczenia pizzy. Na początku maluchy miały okazję poznać tajne składniki, jakie są potrzebne do przygotowania ciasta oraz dowiedziały się, co wchodzi w skład dodatków do pizzy. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami -ugniatały ciasto,  smarowały sosem pomidorowym, układały smakowite dodatki. Potem pizza na 5 minut trafiała do pieca i  każdy mógł się nią zajadać.  Jak wiadomo, własnoręcznie przygotowane danie smakuje najlepiej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę Super Pizzermena.  Mamy nadzieję, że zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie, dzieci będą mogły wykorzystać, przygotowując w domu pizzę dla swoich rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

Serdeczne podziękowania kierujemy dla właścicieli Pizzerii Roma za poświęcony dzieciom czas i bardzo miłą atmosferę.

Skip to content