W zdrowym ciele zdrowy duch

17 marca 2021 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!” tematyce zdrowotnej pod nazwą „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Projekt realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas trzecich.
Pani dyrektor Barbara Domagała i pani Małgorzata Dawid przygotowały ciekawostki o zdrowym stylu życia. Wiele wskazówek żywieniowych zostało zaczerpniętych z książki pt. „Zdrowe Żywienie. Poradnik dla dzieci”. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia. Zdrowy styl życia zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, a przede wszystkim zapewnia więcej energii i chęci do działania!
Po prezentacji na temat zdrowego odżywiania pani Jolanta Czyż – fizjoterapeuta, poprowadziła zajęcia ruchowo-korekcyjne. Na podstawie książki pt. „Gabinet anatomii”, każde dziecko za pomocą specjalnych soczewek mogło obserwować ciało człowieka.
Na zakończenie spotkania dzieci ćwiczyły postawę i równowagę. Aby wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i gimnastykę do życia codziennego, każde dziecko otrzymało kalendarz i piramidy aktywności fizycznej oraz zdrowego żywienia, w których będą robić notatki swoich aktywności.

Skip to content