W świecie wynalazków

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika to lektura, z której omawianiem zmierzyli się uczniowie kl. VI c. Główni bohaterowie wyżej wymienionej książki nie tylko korzystali z wielu wynalazków, ale również sami je tworzyli.
Nasi szóstoklasiści udowodnili, że można skonstruować niezwykły, ciekawy, mniej lub bardziej przydatny wynalazek z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się jednocześnie. Uczniowie pracowali w parach pod czujnym okiem p. Iwony Nowak i p. Anety Pierzyny na lekcjach języka polskiego i techniki. Tworząc wynalazki, każda osoba w grupie miała swoje zadanie.
Praca podzielona została na trzy etapy:
1.Wypełnienie karty zgłoszeniowej do Biura Patentowego Felixa, Neta i Niki (omówienie pomysłu, zaplanowanie pracy, projekt, rysunek).
2.Wykonanie wynalazku i jego prezentacja.
3.Wypełnienie karty ewaluacyjnej.
Uczniowie stworzyli niezwykłe, zabawne, mniej lub bardziej przydatne, następujące wynalazki: skanopis, szczotożywka, okoczyścik, łyżochłód, alergochron, czyścioszki, cukierkomat, demakijażyk.
Na lekcjach było dużo śmiechu, ale przede wszystkim uczniowie doskonalili pracę w zespołach. W końcu książka Rafała Kosika w ostateczności pokazuje, że tylko dzięki innym ludziom i przyjaźni da się coś osiągnąć.

Skip to content