W 100-lecie odzyskania niepodległości

Jubileusz 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest dla wszystkich Polaków niezwykłym przeżyciem. Również w naszej szkole uczciliśmy godnie to święto. Tak piękna rocznica wymaga wyjątkowych działań. Nasi uczniowie do tego wydarzenia przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uwieńczeniem działań była uroczysta akademia, która odbyła się pod hasłem „KARTKI Z KALENDARZA NIEPODLEGŁEJ”.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas pierwszych od odtańczenia polskiego tańca narodowego – poloneza w takt muzyki Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz”. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego wyrecytowały kilka wierszy o tematyce patriotycznej oraz przepięknie zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość?”.
Potem uczniowie klasy 7a i IIIa gimnazjalnej przygotowani przez p. Małgorzatę Biegańską w bardzo ciekawej inscenizacji przekazali najistotniejsze fakty z historii Polski. Przypomnieli nam o trudnej drodze do niepodległości. Czasy zaborów, okres I wojny światowej stały się wydarzeniami pozostającymi głęboko w naszej pamięci. Młodzi artyści wspaniale oddali ducha tych czasów.
Scenografię przygotowała p. Aneta Pierzyna, o oprawę muzyczną uroczystości zadbała p. Ewa Drewicz. Grupa młodzieży śpiewającej w chórze szkolnym pięknie odśpiewała pieśni patriotyczne. Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali zgodnym chórem cztery zwrotki hymnu narodowego. W ten sposób dołączyliśmy do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Hanna Kołodziej, która podsumowała występy dzieci i młodzieży oraz podziękowała uczniom i ich opiekunom za wkład pracy w przygotowanie całej uroczystości.

Dodaj komentarz

Skip to content