Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Osjakowie z udziałem naszych uczniów

W dniu 23 stycznia 2024 r. odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Osjakowie z okazji zmiany statusu miejscowości Osjaków. Po otwarciu uroczystości rys historyczny z dziejów Osjakowa przedstawił pan Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Osjaków pan Jarosław Trojan otrzymał akt nadania praw miejskich i symboliczny klucz do miasta, który wręczała m.in. przewodnicząca Samorządu Szkolnego Zofia Prusińska. Po okolicznościowych przemówieniach wystąpili uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowali część artystyczną poświęconą 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Delegacja uczniów wraz z opiekunem samorządu udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na kwaterze Powstańców Styczniowych.

Skip to content