Trzydniowa wycieczka – Zielona Góra, Berlin, Tropical Island

16 maja 2018r., skoro świt, czyli o godz.6.00 uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum oraz klasy 6a wraz z opiekunkami – p. Katarzyną Wojcieszek, p. Małgorzatą Biegańską, p. Iwoną Nowak i p. Magdaleną Kowalczyk wyruszyli na zagraniczne wojaże.
Pogoda dopisała. Pierwszym celem naszej podróży była Zielona Góra. Razem z panią przewodnik zobaczyliśmy – Palmiarnię, Winne Wzgórza, Park Tysiąclecia, secesyjny kościół ewangelicki, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stary Rynek z Ratuszem oraz Muzeum Wina . Następnie udaliśmy się do Słubic do hotelu „Anka”. Kolejnego dnia, po królewskim śniadaniu ,wyjechaliśmy do Berlina. Obejrzeliśmy tam Fontannę Neptuna, wieżę TV, Alexander Platz, Uniwersytet Humbolta, Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów, Katedrę Berlińską, pomnik Holocaustu i Reichstag.
Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki, w którym są tematyczne wystawy związane z historią techniki. Uczniowie mogli na ogromnej powierzchni podziwiać gigantyczne eksponaty. Największe wrażenie zrobiły te związane z transportem – lokomotywy, samochody, machiny latające, samoloty, statki, łodzie. Do hotelu wróciliśmy ok. godziny 19.
Następnego dnia po śniadaniu (naleśniki z serem polane czekoladą i posypane cukrem pudrem będą nam się śniły po nocach) wybraliśmy się do Krausnick na Tropikalną wyspę. Tam spędziliśmy prawie 7 godzin.
Uczniowie pełni wrażeń i nieco zmęczeni wrócili do domów. Pewnie chcieliby takie wycieczki częściej. Ciekawe, co na to wychowawczynie, które wrażeń też miały wiele, ale sił po powrocie jakby mniej…

Dodaj komentarz

Skip to content