Trening kontroli złości – moduł TZA/ART. A. Goldsteina

26 stycznia 2022 roku uczniowie klasy 5 b uczestniczyli w warsztatach „Trening kontroli złości – moduł TZA/ART. A. Goldsteina” prowadzonych przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że każdy człowiek odczuwa czasem złość. To zupełnie naturalna reakcja organizmu, która pojawia się wtedy, gdy znajdujemy się w niekorzystnych dla siebie okolicznościach. Sama jej obecność nie jest niczym złym. Powinniśmy jednak wiedzieć, jak nią odpowiednio zarządzać. Nieopanowana i ciągła złość może mieć bowiem negatywny wpływ na nasze życie i nasze otoczenia.
Uczniowie mieli również okazję pogłębić swoją wiedzę i umiejętności na temat reduktorów i monitów złości – sposobów radzenia sobie ze złością.
Wierzymy, że w przyszłości nasi uczniowie poradzą sobie z negatywnymi emocjami, tak aby nie skrzywdzić siebie i innych.

Skip to content