Szkolne Halloween

30 października 2017r. w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween. Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani mogli liczyć na pobłażliwość nauczycieli. A trzeba przyznać, że pomysłów na straszne stroje nasza młodzież miała bez liku.
Halloween jest to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach 31 października. Najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. 31 października dzieciaki trzymając w rękach kubełki w kształcie dyni wyruszają na coroczny obchód sąsiadów, którzy obdarowują je łakociami. Poprzebierane w groźne stroje wampirów, czarownic i duchów mogą okazać się złośliwe, gdy gospodarz domu nie otworzy przed nimi drzwi lub mimo prośby „TRICK OR TREAT” (to znaczy cukierek albo psikus) odmówi smakołyków.