Święta Majowe

„Była wiosna, wiosna wkoło, nadszedł cudny maj. Pełne pieśni każde sioło, świat się zmienił w raj !…”

26 kwietnia 2022 r. społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu z okazji zbliżających się Świąt Majowych. 1 maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą, 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r.
Apel został przygotowany przez członków koła teatralnego pod kierunkiem pani Karoliny Kempy. Oprawę muzyczną wykonał chór szkolny pod batutą pani Ewy Drewicz. Dekoracje stworzyła pani Aneta Pierzyna. Ponadto uczniowie klas trzecich pod czujnym okiem wychowawców zaprezentowali taniec z biało-czerwonymi szarfami. Apel prowadzili członkowie Samorządu Szkolnego, którzy przedstawili rys historyczny wspomnianych wydarzeń.
Na zakończenie uroczystości cała społeczność szkolna wykonała utwór „Podaj rękę Ukrainie”, wyrażając w ten sposób solidarność w walce o wolność z naszymi sąsiadami.
PAMIĘTAJMY, ŻE NARÓD, KTÓRY ZAPOMINA O HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY TRACI SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ I SKAZANY JEST NA ZAGŁADĘ: PATRIOTĄ – POLAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA…

Skip to content