Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Nasza społeczność szkolna również wzięła udział w celebrowaniu tego wydarzenia. W związku z tym każda klasa wraz z wychowawcą miała wylosować jedno zadanie do zrealizowania. Polecenia zostały przygotowane przez szkolnego psychologa p. Dorotę Kruk i koncentrowały się wokół zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Były to między innymi: napełnienie słoika dobrych myśli, stworzenie Księgi Marzeń, ćwiczenia dziecięcej jogi, przerwa bez telefonów, spacer na świeżym powietrzu czy przyniesienie do szkoły zdrowych przekąsek i wiele innych. W wielu klasach powstały plakaty o wsparciu bliskich, o emocjach towarzyszących nam każdego dnia czy o sposobach na poprawę nastroju. Wszystkie te zadania miały na celu uświadomienie, co tak naprawdę ma największy wpływ na nasze dobre samopoczucie i było dobrą okazją do zauważenia, że oprócz zdrowia fizycznego mamy również zdrowie psychiczne, o którym warto pamiętać.
Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za realizację zadań i gratulujemy kreatywności w ich wykonaniu. 
Aby przybliżyć i zgłębić treści na temat zdrowia psychicznego na korytarzach szkolnych w tym dniu pojawiły się informacje oraz zdjęcia na temat tego, co jest najważniejsze, żeby utrzymać dobre samopoczucie i jakie są sposoby na samoakceptację u dzieci.

Skip to content