Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach czwartych na lekcjach przyrody poruszono tak ważny i aktualny temat, biorąc tym samym udział w akcji organizowanej przez PAH pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”. Dyskutowano o znaczeniu wody dla człowieka i innych organizmów, oszczędzaniu zasobami wodnymi w naszych domach i w szkole, wykonano plakaty promujące, prezentacje multimedialne, doświadczenia i eksperymenty, śpiewano piosenki oraz recytowano wiersze. Wszyscy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, a także fantastyczną kreatywnością. To niezwykle ujmujące, iż tak młodzi ludzie są już świadomi jak ważna jest rola wody w naszym życiu oraz potrzeba szanowania każdej jej kropli.