Sprzątanie świata 2020

25 września 2020 r. członkowie Samorządu Szkolnego – Olga, Witek i Olivier wraz z opiekunkami – p. Karoliną Kempą i p. Malwiną Domagałą odwiedzili uczniów klas młodszych. W trakcie pogadanki przedstawili założenia ogólnopolskiej akcji pt. „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegła pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W ten sposób chcieli zachęcić do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego, do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Następnie uczestnicy spotkania ruszyli do wspólnego posprzątania placu wokół szkoły, altanki i boisk. Uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki oraz zestaw worków na śmieci. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Skip to content