Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2022

12 maja 2022 r. uczniowie klas trzecich zmierzyli się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty, przeprowadzonym przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Składał się on z trzech części: testu z języka polskiego, z matematyki i z wiedzy społeczno-przyrodniczej.
Na początku uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem, który wprowadził bardzo miłą atmosferę i spowodował, że w okamgnieniu zniknął stres.
Test z języka polskiego sprawdzał umiejętność słuchania, czytania ze zrozumieniem, a także umiejętność pisania oraz pokazał w jaki sposób uczniowie opanowali podstawową wiedzę o języku. Z kolei test matematyczny badał umiejętność liczenia i rozwiązywania zadań oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Test z wiedzy przyrodniczej sprawdzał umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków, badał znajomość zmian cyklicznych zachodzących w przyrodzie zgodnie z kolejnymi porami roku.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych trzecioklasistów!

Skip to content