Spektakl „Ten inny” w Kino-Teatrze „Syrena”

26 października 2022 r. uczniowie z klasy szóstej i siódmej pod opieką p. Anny Dury-Gędek, p. Pauliny Radwańskiej i p. Piotra Sarowskiego udali się do Kina „Syrena” w Wieluniu na spektakl „Ten inny” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Spektakl opowiadał historię nastoletniego Augusta, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Chłopiec na oczach widzów musiał poradzić sobie z nieprzychylnymi mu kolegami z nowej szkoły, zdobywał prawdziwych przyjaciół, jego postać stała się dowodem na to, że prawdziwą wartość człowieka dostrzega się patrząc w jego serce.
Historia przekazana przez aktorów dotyczyła problemu akceptacji i tolerancji, o którą ludzie wykluczeni z różnych powodów, muszą walczyć, stawiając czoło często brutalnej rzeczywistości. Przykład Augusta pokazuje, że warto podejmować walkę o samego siebie. Bo człowiek jest wielki nie przez to co posiada i jak wygląda, ale przez to jaki jest dla innych.
Wycieczka była bardzo udana. Po prawdziwej uczcie duchowej uczniowie razem z opiekunami udali się do pobliskiej cukierni na coś słodkiego. Następnie wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Skip to content