Spektakl „Przyjaciele z Bullerbyn”

24 września 2019 r. uczniowie klasy 3 a i klasy 3 b wraz z opiekunami p. Jolantą Nowak, p. Marleną Olbińską i p. Anną Różańska uczestniczyli w wycieczce do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu. Na scenie wystawiany był spektakl pt. „Przyjaciele z Bullerbyn” na motywach książki Astrid Lindgren, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Opowiedziana językiem teatru historia uczyła odpowiedzialności, samodzielności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na prezentowane treści. Śmiały się i smuciły wraz z bohaterami, udzielały im wskazówek i podpowiadały jak się zachować. Po zakończeniu przedstawienia nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Wszyscy bardzo zadowoleni stwierdzili, że chętnie obejrzą jeszcze inne przedstawienia.

Skip to content