Spektakl „Polskie miasta w baśni i legendzie”

8 maja 2019r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami p. Mariolą Leś, p. Wiolettą Podgórniak oraz p. Agnieszką Kukuł udali się do Kino- Teatru ‘Syrena” w Wieluniu na spektakl pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Uczniowie w czasie przedstawienia w sposób bardzo przystępny mogli poznać legendy i baśnie związane z historią najważniejszych miast w Polsce. W podróż w czasie za sprawą czarodziejskiego rogu zabrali ich chłopiec Dyzio i pan Dionizy. W czasie wędrówki odwiedzili Kraków, gdzie poznali historię hejnału z wieży Mariackiej oraz Lajkonika, jedną z charakterystycznych krakowskich postaci, Warszawę i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historię Bazyliszka. W Poznaniu ścigali koziołki, które uciekły kuchcikowi Pietrkowi na zegar ratuszowy. Dowiedziały się również skąd pochodzą słynne toruńskie pierniki – symbol charakteryzujący miasto Toruń. Na koniec czarodziejskiej przygody znaleźli się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla zjadły myszy. Spektakl uatrakcyjniły wspaniałe stroje aktorów, trzymająca w napięciu muzyka, dymy i światła stroboskopów. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i dobrego humoru.

Skip to content