Spektakl „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”

20 listopada 2017r. uczniowie z klas III-V mieli możliwość obejrzenia ciekawego musicalu w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia pt. „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”. Przedstawienie odbyło się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Fabuła spektaklu miała skłonić uczniów do przemyśleń i refleksji mówiących o tym, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pomóc przezwyciężyć moc oraz pokonać zło. „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie” to historia rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafia do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie. Świat ten pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową zimę. Jest jednak nadzieja. Po długiej nieobecności powraca prawowity władca krainy – lew Aslan, który zamierza stawić czoła złu.

Dodaj komentarz

Skip to content