Spektakl „Ach, ta Pippi”

Od kilku lat współpracujemy z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Kolejne spektakle utwierdzają nas w przekonaniu, że to była i jest dobra decyzja. W dniu 9 grudnia 2022 r. najmłodsi uczniowie i ich opiekunowie p. Magdalena Kowalczyk, p. Iwona Bereś, p. Anna Łakomska, p. Mariola Leś, p. Wioletta Podgórniak, p.Jolanta Nowak oraz p. Marlena Olbińska udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na spektakl teatralny „Ach, ta Pippi” przygotowany przez artystów Narodowego Teatru Edukacji. Dzieci z klas 1-3 obejrzały z uśmiechem i radością historię małej dziewczynki, dzięki której przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Pippi, jak wiemy, nie jest typową dziewczynką, nie ma rodziców, inaczej wygląda i nieco dziwnie się czasami zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób unika poważnych kłopotów. Przykład Pippi uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz niesie przekaz, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. W przedstawieniu obok aktorów wystąpiły także lalki teatralne. Spektakl był bardzo wesoły, przeplatany piosenkami, które łatwo wpadały w ucho. Były w nim również projekcje multimedialne, dzięki którym mogliśmy się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach, a całość dopełniały barwne dekoracje. Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia po raz kolejny zapewnił nam świetną zabawę i jednocześnie spotkanie ze sztuką.

Skip to content