„Śladami Małego Księcia”- projekt edukacyjny w klasie 6B

17 marca 2023 r. uczniowie klasy 6B na lekcji języka polskiego zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym pt. „Śladami Małego Księcia”. Głównym celem projektu było utrwalenie znajomości lektury Antoine’a de Saint-Exupery’ego pt. „Mały Książę” oraz zredagowanie scenariusza inscenizacji na podstawie utworu prozatorskiego. Klasa została podzielona na 5 grup, których zadaniem było wywiązanie się z poszczególnych etapów przedsięwzięcia.
Uczniowie dzięki tej inicjatywie doskonalili umiejętność pracy w grupie, wywiązywania się z podjętych działań, poznali także tajniki gry aktorskiej i pogłębili wiedzę z literatury. Na uwagę zasługują też przepiękne elementy scenografii samodzielnie przygotowane przez młodzież.

Skip to content