Realizacja innowacji „Odkryj tajemnice swoich rąk”

W ramach 2 i 3 etapu innowacji pedagogicznej „Odkryj tajemnice swoich rąk” grupa 0B podejmowała wiele aktywności, które mają za zadanie wpływać na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte umiejętności motoryczne zostaną wykorzystane przez przedszkolaków i pomogą im odnieść sukcesy na kolejnych szczeblach edukacji.
Zerówkowicze zdobyli teoretyczną wiedzę na temat palców, ich nazw i roli w codziennym życiu. Aby sprawdzić jak można funkcjonować gdyby nie mieli kciuka, spróbowali chwycić kredkę i narysować coś na kartce bez użycia kciuka. Następnie odbijali balon poszczególnymi palcami po kolei, co jak sami przyznali było dla nich dość trudnym doświadczeniem. Dużo pozytywnych emocji przyniosło przedszkolakom zadanie, które polegało na wieszaniu za pomocą klamerek kartek na sznurkach. To ćwiczenie symbolizowało wieszanie prania i doskonaliło zręczność oraz precyzyjne ruchy rąk, dłoni, palców. W ramach zajęć o kosmosie podjęli działanie, które również wywołało uśmiechy na twarzy oraz pobudziło wyobraźnie, a mianowicie było to lepienie kosmicznych stworków z ciastoliny. Nie trzeba dodawać, że to również doskonałe ćwiczenie na pobudzenie kreatywności oraz rozwój sprawności manualnej rąk. Zwieńczeniem trzeciego etapu było malowanie paluszkami na folii spożywczej poszczególnych pór roku, co dodatkowo było dla dzieci utrwaleniem tematyki związanej z porami roku i miesiącami.

Skip to content