Projekt edukacyjny „Pudełko lekturowe”

Uczniowie klas 5a i 5b na podsumowanie omawiania lektury obowiązkowej pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” S.T. Lewisa przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Biegańskiej pudełka lekturowe. Miesiąc wcześniej otrzymali instrukcję, według której postępowali, aby wykonać pracę. W pudełku miały znaleźć się takie informacje jak: krótka notatka biograficzna o autorze, plan wydarzeń, czas i miejsce akcji, krótki opis głównych bohaterów. Ponadto uczniowie wykonywali różne przedmioty, postacie, atrybuty bohaterów, które kojarzą się z lekturą. Po zakończeniu pracy należało zaprezentować swoje efekty na forum klasy. Trzeba było opowiedzieć o wszystkich elementach, które zgromadzili w pudełku.
Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swojego zadania. Wiele osób otrzymało oceny celujące. Realizując ten projekt piątoklasiści mogli się wykazać nie tylko umiejętnościami artystycznymi, plastycznymi, ale także zdolnością ciekawej narracji.