Pożegnanie zimy

Tradycji stało się zadość. Marzanna – symbol złej zimy została spalona. Wyjątkowo nie w pierwszym dniu wiosny, tylko dzień później 22 marca 2022 r. nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-4 barwnym korowodem przeszli ulicami Osjakowa. Nieśli ze sobą kukłę Marzanny, która została przygotowana przez uczniów klas trzecich. Nie zabrakło także wiosennych transparentów oraz różnego rodzaju kwiatów i innych kolorowych ozdób. Pogoda była dzisiaj prawdziwie wiosenna, więc tym bardziej miło było opuścić szkolne mury i przespacerować się po najbliższej okolicy. Z uśmiechem na ustach pochód wrócił do szkoły, gdzie na placu przy boisku uroczyście pożegnano zimę i przywitano wiosnę. Marzanna „zniknęła” i wszyscy mamy nadzieję, że zima już nie wróci i będzie można cieszyć się słoneczną, wiosenną pogodą.