Podsumowanie zajęć ekologicznych w oddziale przedszkolnym

W ramach realizacji Programu Edukacji Ekologicznej „Eko-uczniowie w Osjakowie” dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w cyklu warsztatów ekologicznych prowadzonych przez nauczyciela przyrody, panią Annę Dura-Gędek. Warsztaty te podzielone były na następujące bloki tematyczne:
1) „Ekologia – co to jest?!” – poznanie zagadnień związanych z ekologią oraz ochroną środowiska.
2) „Pogoda a klimat” – poznanie składników pogody oraz przyrządów pomiarowych, współczesne zmiany klimatu, prowadzenie prostych obserwacji meteorologicznych, tworzenie map pogody.
3) „Powietrze, którym oddycham” – przyczyny oraz skutki zanieczyszczeń powietrza, segregacja odpadów, recykling, smog.
Nasze przedszkolaki doskonale poradziły sobie z tymi trudnymi zagadnieniami. Cierpliwie słuchali wyjaśnień nauczyciela, chętnie wykonywali wszystkie polecenia. Angażowali się we wszystkie gry i zabawy o tematyce ekologicznej wprowadzone w trakcie warsztatów. Cierpliwie mierzyli składniki pogody po to, by zamienić się później w małych synoptyków. Nagrodą za ten trud i zapał były dyplomy oraz drobne upominki wręczone przez panią dyrektor Hannę Kołodziej.

Dodaj komentarz

Skip to content