Pierwszy Dzień Wiosny – klasy starsze

W dniu 21 marca 2018r. na hali sportowej przy ul. Wieluńskiej od godz. 9.00 do 12.00 uczniowie z klas IV-VI oraz II-III gimnazjum bawili się wspólnie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Impreza „POWITANIE WIOSNY” przygotowana została przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana Roberta Rabendy. Prowadzącymi byli uczniowie klas gimnazjalnych: Olga Kowalczyk, Pola Szymańska oraz Filip Hojda. 
I miejsce zajęła klasa VIa w kategorii klas IV-VI oraz klasa IIIb w kategorii klas starszych. Zwycięzcy otrzymali słodki upominek, dyplom oraz „jeden dzień bez pytania”. Uczniowie i wychowawcy rywalizowali w 15 konkurencjach m.in. prezentacja całej klasy i wychowawcy, prezentacja przebrania pani Zimy i pani Wiosny, wykonanie piosenki wiosennej przez całą klasę, układanie przysłów o wiośnie, rzuty do kosza, rzuty kółkiem ringo, zjedzenie cytryny „z uśmiechem na ustach”, przeciąganie liny, wskakiwanie do koła hula-hop. Wychowawcy musieli z zawiązanymi oczami narysować swój portret oraz obrać ziemniaka plastikowym nożem. 
W dniu dzisiejszym można było zaobserwować z jakim zaangażowaniem uczniowie prezentowali swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Impreza zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

Dodaj komentarz

Skip to content