Pierwszy Dzień Wiosny – klasy młodsze

21 marca to oczywiście pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji uczniowie z klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego mogły obejrzeć baśń znaną z dzieciństwa pt. „Królewna Śnieżka”. W poszczególne role wcielili się uczniowie należący do koła teatralnego. Przedstawienie powstało pod czujnym okiem p. Anety Pierzyny oraz p. Iwony Bereś.
Następnie najmłodszych uczniów odwiedził „Gang Świeżaków” reprezentowany przez uczniów drugich klas gimnazjalnych. Starsi koledzy przypomnieli wszystkim, jak bardzo ważne jest zdrowe odżywianie i posiłki bogate w owoce i warzywa. Po krótkiej scence poczęstowali młodsze koleżanki i kolegów owocami i warzywami.
W końcu nadszedł czas na tradycyjne pożegnanie zimy. Uczniowie z klas trzecich przygotowali Marzannę, którą wspólnie przeniesiono na szkolne boisko i uroczyście spalono. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

Dodaj komentarz

Skip to content