„Piernikowa” noc w szkole

W piątkowe popołudnie 14 grudnia 2018r. grupa uczniów uczęszczających na zajęcia koła teatralnego i koła plastyczno-technicznego spotkała się na stołówce szkolnej, aby wypiekać świąteczne pierniczki, a następnie spędzić noc w szkole.
Od godziny 17-tej zaplanowane było wykrawanie i pieczenie pierników. Po skończonej pracy uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy i wspólnie zjedli kolację. Po kolacji przyszedł czas na dekorowanie ciasteczek, tu każdy mógł wykazać się swoją inwencją twórczą. Po zakończeniu dekorowania znów trzeba było posprzątać. Następnie uczniowie udali się do klas, aby przygotować sobie miejsce do spania. Gdy wszystko było już gotowe, każdy mógł wykazać się znajomością polskich tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych. Do ciszy nocnej, która zaczęła się po północy dzieci grały w gry planszowe i zręcznościowe. Nie wszyscy od razu zasnęli, część prowadziła jeszcze nocne rozmowy.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p. Iwona Bereś, p. Anna Łakomska i p. Aneta Pierzyna.

Dodaj komentarz

Skip to content