Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Jest to święto, którego głównym adresatem są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły włączyli się również w obchody tak ważnego święta. Pani Iwona Bereś – bibliotekarka przeczytała uczniom klas 1-3 opowiadanie pt. „Rządy Pani Jesieni”, a przedszkolakom opowiadanie pt. „Jesień”. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali tych opowiadań i chętnie dzielili się wrażeniami. Następnie zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do przeczytanych utworów. Wszystkie pięknie wykonane prace zostaną wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

Skip to content