Ognisko Patriotyczne

25 października 2019 r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ognisku Patriotycznym, będącym punktem kulminacyjnym akcji MEN „Szkoła Pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. W pięknych okolicznościach przyrody, nad brzegiem rzeki Warty społeczność szkolna śpiewała pieśni patriotyczne i żołnierskie na chwałę Ojczyzny. Każda klasa pod okiem swojego wychowawcy przygotowała własną interpretację poszczególnych utworów. Pojawiły się m.in. „Płonie ognisko”, „Piechota”, „Kadrówka”, „Wojenko, wojenko”. Młodym artystom towarzyszyła muzyka grana na żywo przez panią Ewę Drewicz i pana Piotra Sitarskiego, natomiast nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Karolina Kempa.
Na zakończenie pani dyrektor Hanna Kołodziej podziękowała uczestnikom za zaangażowanie, wspaniałe występy wokalne oraz wręczyła przewodniczącym klas pamiątkowe dyplomy. Ostatnim punktem spotkania było wspólne zaśpiewanie pieśni „Rota”, która w sercu każdego Polaka zajmuje szczególne miejsce.
Celem uroczystości było wzmocnienie postaw patriotycznych wśród młodzieży, tak by odczuwała przywiązanie do Ojczyzny, obyczajów i kultury narodowej oraz odznaczała się szacunkiem dla ludzi, którzy je tworzyli.

Skip to content