Odpowiedzialność prawna nieletnich – spotkanie z policjantami KPP w Wieluniu

1 października 2021 roku w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dla uczniów siódmych i ósmych klas z policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Głównym tematem spotkań było omówienie odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, kim jest osoba nieletnia, co kryje się pod pojęciem demoralizacji oraz czym jest czyn karalny. Poznali również konsekwencje prawne, związane z zachowaniem agresywnym wśród rówieśników oraz środki wychowawcze stosowane przez sąd rodzinny wobec „niepokornych” nastolatków.
Funkcjonariusze policji wspomnieli ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu i o zasadach, którymi powinny kierować się młodzi ludzie, korzystając z grup społecznościowych czy forów internetowych.

Skip to content