Odkrywamy piękno Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

21 maja 2026 r. uczniowie klas 5-6 pod opieką p. Magdaleny Betki, p. Magdaleny Palusińskiej oraz p. Anny Różańskiej uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce terenowej po Załęczańskim Parku Krajobrazowym. 
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Sieradzkie Parki Krajobrazowe, a przewodnikiem naszej wyprawy był pan Krzysztof Kierniakiewicz. 
Podczas wędrówki uczniowie przemierzali malownicze kompleksy leśne parku, poznając jego bogactwo przyrodnicze, geologiczne i krajobrazowe. Na trasie znalazła się m.in. Góra św. Genowefy – wapienny ostaniec krasowy, będący jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci miały okazję usłyszeć również ciekawostki związane ze św. Genowefą, patronką opiekunów i ludzi potrzebujących wsparcia. 
Uczestnicy wycieczki przeszli ścieżkami dydaktycznymi, obserwowali przyrodę oraz odwiedzili okolice Żabiego Stawu. Była to doskonała okazja do nauki w terenie, integracji oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Na zakończenie wyprawy na wszystkich czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek, które było miłym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Sieradzkich Parków Krajobrazowych za interesujące zajęcia i wspólnie spędzony czas!