Obchody Świąt Majowych w oddziale przedszkolnym

W piątek 30 kwietnia 2021 r. obie grupy oddziałów przedszkolnych uczciły tak ważne i wyjątkowe dla każdego Polaka Święta Majowe. Ubrane w barwy biało czerwone przedszkolaki podzieliły się swoimi wiadomościami na temat tych Świąt z rówieśnikami, a także wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje. Wykonały prace plastyczne – orła białego na czerwonym tle, a później zatańczyli polskie tańce narodowe – Krakowiaka i Poloneza. Uwieńczeniem patriotycznych zajęć było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego, którego słowa są przez dzieci znane doskonale. Dzisiejszy dzień bez wątpienia był dla przedszkolaków przygotowaniem do życia w społeczeństwie oraz kształtowaniem w nich postaw patriotycznych, które służą identyfikacji narodowej i kulturowej.

Skip to content