Obchody Dnia Patrona Szkoły

28 stycznia 2022 r. uczciliśmy 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z uwagi na specyficzne warunki – pandemię i nauczanie zdalne w Gminnej Uroczystości Patriotycznej wzięła udział dyrekcja szkoły oraz delegacje uczniowskie. Montaż słowno-muzyczny przygotowały dziewczyny z koła teatralnego – Karolina, Maria i Wiktoria. Kwiaty na Kwaterze Powstańców Styczniowych złożyli – Kinga, Oliwier i Wiktoria. Natomiast w skład pocztu sztandarowego weszli – Amelia, Kacper i Nikola. Honorową wartę przy pomniku pełnili – Piotr i Bartosz.
Biorąc udział w tak ważnej uroczystości daliśmy wyraz uznania czynu zbrojnego i jego wartości, które są częścią naszej tożsamości narodowej, a tym samym ideą przewodnią corocznych obchodów w naszej szkole. Bowiem dla nas, powstańcy 1863 roku – Nasi Patroni są i pozostaną żołnierzami Polski walczącej o swą niepodległość, pozostaną wzorem wielu cnót, które pragniemy naśladować.

Skip to content