O muzyce w przedszkolu

W drugim tygodniu lutego przedszkolaki realizowały blok tematyczny „Muzyka wokół nas”. Wysłuchały melodii różnych gatunków muzycznych, dostrzegając ich piękno, poznawały i nazywały instrumenty muzyczne oraz wykonywały ich modele z papieru, tańczyły, śpiewały, a także malowały nastrój utworu muzycznego Fryderyka Chopina. Na żywo mogły podziwiać oraz wsłuchać się w piękny instrument, jakim jest akordeon. Z bliska zapoznały się także z gitarą, a wszystko dzięki Pani Joli (mamie Agnieszki, Paulinki i Martynki), którą gościliśmy w naszym przedszkolu. Niezwykły gość opowiedział dzieciom o swojej pasji do gry na gitarze, budowie instrumentu oraz o sposobie wybrzmiewania dźwięku. Przedszkolaki zachwycone wyglądem oraz brzmieniem instrumentu miały okazję spróbować na nim zagrać. Taka aktywność wspaniale rozbudza wyobraźnię, otwiera i ukazuje możliwości oraz umiejętności pozwalające każdemu wejść w bogaty świat muzyki.

Skip to content