Nietypowe lekcje historii

W październiku uczniowie klas 5c i 6b wraz z panią Karoliną Kempą zorganizowali tzw. żywe lekcje historii. Na warsztat wzięto tematy wynikające z realizacji podstawy programowej tj. „Bogowie starożytnej Grecji” oraz „Ślady przeszłości w moim domu”. Celem lekcji było uzupełnienie, a zarazem rozszerzenie programu ogólnego i historycznego. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z wieloma aspektami historii, w sposób praktyczny, umożliwiający lepsze zapamiętywanie. Sala klasy 5c zamieniła się w scenę, na której prezentowano sylwetki poszczególnych bogów, natomiast sala klasy 6b przekształciła się w targowisko, na którym można było zobaczyć stare fotografie, pamiętniki, banknoty i narzędzia.
Żywe lekcje historii spełniają ważną role w procesji edukacji, ponieważ dzięki ludziom odtwarzającym przeszłość historia nabiera barw i staje się dotykalna. Takie niecodzienne zajęcia bardzo podobały się uczniom i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

Dodaj komentarz

Skip to content