Nietypowa lekcja w Strobinie

28 września 2018r. uczniowie klasy IIIa gimnazjalnej wraz ze swoją wychowawczynią panią Anetą Godyń oraz panią Heleną Stolarczyk udali się do gospodarstwa agroturystycznego w Strobinie. Wyjazd ten zaplanowany był przez dziewczyny w ramach klasowego Dnia Chłopaka. Na miejscu uczniowie mogli korzystać z różnych atrakcji sportowych takich jak gra w piłkę nożną, siatkówkę czy tenis. Jednak największe zaciekawienie wzbudził spacer po linie zawieszonej między drzewami, który jak się potem okazało wcale nie był taki prosty. W gospodarstwie uczniowie zwrócili uwagę na zgromadzone w gospodarstwie pochodzące z dawniejszych lat sprzęty rolnicze i nie tylko. Dla młodzieży i ich opiekunów przygotowano przepyszny poczęstunek. Mogli skosztować domowego żurku, kiełbaski z grilla z ziemniakami, kanapek ze smalcem i ogórkiem kiszonym czy ciasta drożdżowego. Na koniec uczestnicy brali udział w żywej lekcji geografii. Przewodnikiem zajęć był dr geografii pan Piotr Lewik, który w bardzo przystępny sposób opowiedział o historii ukształtowania terenu naszego regionu.

Dodaj komentarz

Skip to content