Nasza szkoła w finale wojewódzkim konkursu z języka niemieckiego

Dominik Nagadowski uczęszczający do  klasy 8a naszej szkoły to finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, a nad przygotowaniem ucznia do poszczególnych eliminacji czuwała nauczycielka języka niemieckiego – pani Edyta Woźniak. Na kolejnych szczeblach Dominik wykazał się wysokim poziomem znajomości języka niemieckiego. Ostatecznie uzyskał w finale 77 punktów na 90 możliwych do zdobycia – tylko 4 punktów zabrakło mu do zdobycia tytułu laureata!
Co kryje się za sukcesem Dominika? Na pewno ciężka praca i wytrwałość, wiele opracowanych testów… Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że przez około 4,5 roku  mieszkał  Niemczech,  w miejscowości Gelsenkirchen. „Zacząłem uczyć się języka niemieckiego w marcu 2014 roku, gdy przeprowadziłem się wraz z rodzicami do Niemiec. Opanowanie języka zajęło mi około 1,5 roku. Niemcy byli tam bardzo mili dla obcokrajowców, a niemieckie szkoły wydawały się odrobinę „łatwiejsze” od polskich.” – mówi finalista.
Języki obce były od zawsze wielką pasją Dominika. Polubił  niemiecki, ponieważ spodobało mu się to, że język ten jest bardzo trudny. Natomiast Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego wydawał się Dominikowi prosty, aczkolwiek jak się okazało, był ostatecznie  trudniejszy niż się spodziewał. „Byliśmy pod ciągłym nadzorem komisji, co powodowało stres. Ogólna organizacja tego konkursu była bardzo dobra.” – wspomina.
Obecnie, po zmaganiach konkursowych,  Dominik przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty. W przyszłości  chciałby ukończyć liceum o profilu językowym, a następnie pójść na studia i rozwijać swoje umiejętności z języka niemieckiego. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Dominika Nagadowskiego!

Skip to content