Mistrzostwa w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci

W dniu 20 listopada 2018r. na Pływalni Krytej przy ul. POW w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców w Pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń. W tym roku szkolnym mistrzowie powiatu zostali wyłonieni po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 25 metrów oraz konkurencji indywidualnych na dystansie 25 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Uczniowie naszej szkoły, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu.
Skład drużyny dziewcząt: Julia Sztandera, Zuzanna Łakomska, Oliwia Olewińska, Klaudia Ogrodniczak, Olga Barańska, Daria Grzesiak, Maja Czarnojan.
Skład drużyny chłopców: Witold Bartkowiak, Kacper Franelak, Mikołaj Hurylski, Dawid Król, Łukasz Waloch, Franciszek Zychla.
Uczniowie brali udział również w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej wypadła Julia Sztandera, która wywalczyła I miejsce w stylu grzbietowym.

Dodaj komentarz

Skip to content