Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

Gra w tenis stołowy jest znakomitym i zdrowym sposobem spędzania czasu. To sport dla każdego, na całe życie. Tenis stołowy może być aktywnością dla każdego, na całe życie. Jest znakomitym środkiem rozwoju psychofizycznego. Może być uprawiany jako gra rekreacyjna, sport wyczynowy i sport zawodowy. To sport olimpijski i paraolimpijski. Tenis stołowy jest sportem umożliwiającym osiągnięcie sukcesów przez osoby o różnorodnej strukturze sprawności fizycznej, technicznej, taktycznej i psychicznej.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osjakowie podzielają te opinie wyżej wymienione i poświęcają swojej ulubionej dyscyplinie dużo czasu. Dlatego tak duże zainteresowanie zaowocowało rozegraniem zawodów szkolnych w tej dyscyplinie. Odbyły się one 28 stycznia 2019 roku. Organizatorem tej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego : Adam Okolewski, Elżbieta Kita i Aneta Godyń. Zawody oficjalnie otwarła wicedyrektor szkoły p. Katarzyna Wojcieszek, życząc wszystkim wspaniałych emocji i zaciętej rywalizacji sportowej.
Mecze były rozegrane „systemem ruskim” do dwóch wygranych setów. W zawodach wzięło udział: 10 dziewcząt i 24 chłopców. Po zaciętej rywalizacji fair-play usystematyzowała się końcowa klasyfikacja.
W kategorii dziewcząt:
1. Weronika Mateusiak kl. 3a
2. Natalia Wesołowska kl. 7a
3. Roksana Mateusiak kl. 3a
W kategorii chłopców:
1. Łukasz Mateusiak kl. 3a
2. Mateusz Lato kl. 8
3. Bartosz Furmańczyk kl. 7b
Uczniowie, którzy w swoich kategoriach uplasowali się na miejscach I-III otrzymali dyplomy i statuetki ufundowane przez dyrektor szkoły p. Hannę Kołodziej. Nagrody i dyplomy wręczyła wicedyrektor szkoły p. Katarzyna Wojcieszek wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Adamem Okolewskim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów za pozostawienia „serducha” na polu sportowym.

Dodaj komentarz

Skip to content