Matematyczny Czar Par

W myśl hasła „co dwie głowy to nie jedna”, 10 czerwca 2021 roku w odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczny Czar Par”.
Wzięło w nim udział 12 uczestników z szóstych klas. Uczniowie walczyli w 6 konkurencjach: domino, tangram, krzyżówka z hasłem, zadanie z treścią, kwadrat magiczny, rozpoznawanie brył. Konkurs sprawdzał wiedzę matematyczną, umiejętności logicznego i strategicznego myślenia, spostrzegawczość oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Aby uzyskać dobry wynik potrzebna była nie tylko biegłość w arytmetyce, znajomość geometrii, ale również umiejętność rozwiązywania problemów. Sędziami byli przeszkoleni uczniowie klas ósmych. To oni przyznawali uczestnikom punkty, mierzyli czas wykonania zadań, a na koniec demonstrowali prawidłowe rozwiązania.

Komisja Konkursowa, zgodnie z regulaminem, wyłoniła laureatów:
I miejsce: Miłosz Gruszczyński i Igor Felusiak
II miejsce: Maja Espinoza Tapia Bator i Julia Podgórniak
III miejsce: Bartosz Tokarek i Miłosz Wieczorek

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowały: p. Aleksandra Biegańska i p. Dorota Gadomska

Skip to content