Lapbooki z lektury w klasie 5A

3 marca 2023 r. na zajęciach języka polskiego uczniowie klasy 5A zaprezentowali wyniki swojej pracy, która polegała na podsumowaniu omawiania lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. W ramach projektu interdyscyplinarnego wykonali lapbooki. Jest to metoda pracy, która z powodzeniem może być wykorzystana na każdym przedmiocie. Jej niewątpliwą zaleta jest holistyczne ujęcie danego problemu i syntetyczne przedstawienie prezentowanych treści.
Przedstawiona praca musiała spełniać poniższe kryteria:
informacje o autorze;
czas i miejsce akcji;
bohaterowie z krótką charakterystyką;
plan wydarzeń;
quiz/krzyżówka;
ciekawostki dotyczące lektury;
ciekawa szata graficzna wg własnego projektu.
Wszystkie zaprezentowane prace były bardzo ciekawe. Uczniowie mieli okazję utrwalić poznane treści w atrakcyjny i twórczy sposób.

Skip to content