Kukiełkowy świat z „Pinokia” C. Collodiego

Uczniowie klasy 4b w niekonwencjonalny sposób przygotowali się do podsumowania lektury „Pinokio” C. Collodiego. Na zajęciach zapoznali się z różnymi rodzajami lalek, które są wykorzystywane w teatrze. Następnie mieli wykonać wybrany typ lalki, który przedstawiał bohatera lub bohaterkę z lektury. Do wyboru mieli: kukiełki, pacynki, marionetki i jawajki. Prezentacja pracy polegała na omówieniu postaci przygotowanej przez ucznia oraz opowiedzeniu, z jakich materiałów i w jaki sposób wykonano lalkę.
Czwartoklasiści wykazali się pomysłowością i kreatywnością w realizacji projektu, wykorzystując produkty z recyklingu np. rolki po papierowych ręcznikach. Wśród postaci, które przygotowali, można było zobaczyć: Pinokia, Ogniojada, Dżepetta, kota czy psa. Prace zostały wykonane bardzo profesjonalnie i z dużą dbałością o szczegóły.
W ten ciekawy i niesztampowy sposób uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat głównych bohaterów omawianej lektury.

Skip to content