Konkurs recytatorski „Uroki zimy”

W dniu 20 lutego 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Uroki zimy”. Organizatorami konkursu były panie Marlena Olbińska oraz Wioletta Podgórniak wspomagane przez p. Magdalenę Kowalczyk. Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-3. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali utwory o tematyce zimowej. Dzieci recytowały wiersze wspaniałych polskich poetów, takich jak: Maria Konopnicka, Józef Czechowicz, Tadeusz Kubiak, Czesław Janczarski, Wanda Chotomska czy Hanna Niewiadomska. Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z klas 0-3. Występy małych artystów oceniało jury w składzie p. Hanna Kołodziej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Osjakowie, p. Małgorzata Biegańska, p. Magdalena Palusińska oraz p. Magdalena Kowalczyk. Podczas analizy prezentacji członkowie komisji brali pod uwagę stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi, wyrazistość i poprawność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Recytacja uczniów poruszyła słuchaczy i komisję, a wybór tych najlepszych stał się dla jury nie lada wyzwaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się bowiem niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Po burzliwej naradzie komisja wyłoniła laureatów, którzy najlepiej zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze.
Oto wyniki:
W kategorii klas 0-1:
I miejsce – Maja Ćwirat, Antoni Szuster
II miejsce – Amelia Niemczyńska, Magdalena Osyda, Maria Posmyk
III miejsce – Nadia Kubiak, Hanna Mielczarek, Jessica Zimoch
Wyróżnienia: Martyna Bożek, Anna Merta, Ernest Szuster, Nadia Pilarska, Magdalena Urbańska, Jakub Kilańczyk, Jowita Janiak, Hubert Dolata, Lena Bednarek, Magdalena Bednarek, Nela Foręc, Maria Sikora, Aleksandra Grądecka
W kategorii klas 2-3:
I miejsce – Aleksandra Tokarek, Aleksandra Buk
II miejsce – Nadia Niedźwiadek, Tymon Owczarek, Emilia Nagadowska, Amelia Półtorak
III miejsce – Dominika Rachwalska
Nagroda specjalna: Roman Yefremov
Wyróżnienia: Wiktoria Kędzia, Magdalena Raczyńska, Natalia Jasicka, Tobiasz Piekara
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich.

Skip to content